آرزوی بد برای نتایج خوب ، کاش برادر معاون اول رئیس اتاق ایران بود ؟

در پاسخ به مطلبی که آقای مهندس جلال پور عزیز ، معجزه مذاکرات برجام ، که ایراد داشته بودند : چرا  رئیس اتاق ایران به نشست‌های دولت دعوت نمی‌شود؟

نمی خواهم بنویسم و فقط اشاره ای و . . . .  یکفی بالاشاره

هر چند آقای مهدی جهانگیری موفقیت هائی در کسب و کار های خود نمایش داده اند ولی هنوز در قد و قواره رئیس اتاق ایران و هم وزن با مهندس علی نقی خاموشی ، دکتر محمد آقا نهاوندیان یا آقایان مهندس جلال پور و مهندس شافعی ندارند و نفراتی به مراتب شایسته تر از ایشان برای تصدی حتی هیئت رئیسه اتاق تهران وجود دارد .

ولی برای موفقیت بخش خصوصی این ای کاش ها فقط اشاره  و آدرس دهی .

قلم کم کارکرده این چند سال من قابلیت توصیف شرایط را ندارد و بنا نیست کنار مطالب ارزشمند آقای مهندس جلال پور فونت های صفحه کلید را به زحمت بیاندازم .

فقط اشاره  و انعکاس اصل ایشان

=====================

یادداشت محسن جلال پور رئیس سابق اتاق ایران

چرا  رئیس اتاق ایران به نشست‌های دولت دعوت نمی‌شود؟

روز چهارشنبه پس از دیدن تصویرحضور‌ شهردارتهران در نشست‎‌ هیأت دولت از خودم پرسیدم چرا رئیس اتاق‌ایران به این نشست دعوت نمی‌شود؟

روز چهارشنبه پس از دیدن تصویرحضور‌ شهردارتهران در نشست‎‌ هیأت دولت از خودم پرسیدم چرا رئیس اتاق‌ایران به این نشست دعوت نمی‌شود؟

از سال ۱۳۷۸ شهردار تهران به نشست‌های دولت دعوت نشده‌ اما رئیس جمهور هفته گذشته با دعوت از دکتر محمدعلی نجفی،این طلسم ۱۸ ساله را شکست.

جز این، اخیرا تغییرات دیگری هم به وجود آمده و به نوعی ترکیب هیأت دولت اقتصادی‌تر شده است. به جز وزرای اقتصادی، رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه که پای ثابت نشست‌های دولت هستند و حق رأی دارند،اخیرا دستیار و معاون اقتصادی رئیس جمهوری نیز به نشست‌های دولت دعوت می‌شوند.

دکتر مسعود نیلی که پیش از این مشاور ارشد آقای روحانی بود در نشست‌های دولت شرکت نمی‌کرد اما اکنون که به سمت دستیار اقتصادی رئیس جمهور منصوب شده،در این نشست‌ها حضور دارد. این حضور قطعا ارزشمند است به خصوص این که دکتر نهاوندیان نیز به عنوان معاون اقتصادی رئیس جمهوری در هیأت دولت صاحب کرسی است.

همه افرادی که به نشست های دولت دعوت می شوند،لزوما وزیر یا معاون رئیس جمهور نیستند.ضمن این که لزوما نباید جزو مدیران ارشد دولتی باشند.مثلا رئیس سازمان صدا و سیما یا شهردار تهران دولتی نیستند اما به صلاح دید رئیس جمهوری،بدون داشتن حق رأی به نشست‌های دولت دعوت می‌شوند.

از این فرصت استفاده کرده و به  رئیس‌جمهور روحانی پیشنهاد می‌کنم به نمایندگی از تشکل‌های بخش غیردولتی اقتصادایران،از رئیس اتاق‌ایران هم برای حضور در نشست‌های دولت دعوت کنند. در حال حاضر رئیس اتاق‌ایران علاوه بر این‌که نماینده طیف وسیعی از فعالان بخش خصوصی است، دردبیر خانه مشترک اتاق‌های ایران اصناف،تعاون نیز مسؤولیت سخنگویی را دارد.

کم‌ترین ثمره این اعتماد،بازسازی اعتماد به نفس و تقویت خودباوری بخش خصوصی است که به گفته آقای روحانی در چند دهه گذشته مظلوم واقع شده و رشد نکرده است.

به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران

=====================

 

آرزوی بد برای نتایج خوب ، کاش برادر معاون اول رئیس اتاق ایران بود ؟

یک سوال ؟ برای ریاست جمهوری کابینه ۱۱ بخش خصوصی تلاش جانانه و اثرگذار داشت یا سهم خواهان جناح چپ ؟

علی رضوانی زاده


تاریخ: شهریور ۱۸, ۱۳۹۶ | ساعت: ۱۰:۵۲ ق.ظ


نظرات بسته شده است