دیدار سفیر ایران با رئیس مجلس نمایندگان جمهوری تاجیکستان

حجت الله فغانی سفیر جمهوری اسلامی ایران و شکورجان ظهوراف رئیس مجلس نمایندگان جمهوری تاجیکستان دیدار و در خصوص وضعیت کنونی روابط دو کشور و راه های گسترش همکاری در زمینه های پارلمانی، دو جانبه، منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

براساس گزارش روز یکشنبه واحد رسانه ایی سفارت جمهوری اسلامی ایران درتاجیکستان ، سفیر کشورمان در این دیداربا اشاره به سفر اخیر دکترظریف به تاجیکستان، برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی در دوشنبه و افزایش سطح تماس های مقامات دو کشور گفت: فضای مناسبات ایران و تاجیکستان در حال تقویت است.
وی بر لزوم افزایش سفرهای مقامات پارلمانی و گروه های دوستی پارلمانی میان دو کشور تاکید کرد.
فغانی با توجه به شکست گروه های تروریستی در عراق و سوریه، تغییر جغرافیای فعالیت تروریست ها و تهدید احتمالی علیه کشورهای آسیای مرکزی؛ آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای ارائه تجربیات و همکاری در مبارزه علیه تروریسم با تاجیکستان بیان کرد. رئیس مجلس نمایندگان تاجیکستان نیز اشتراکات فرهنگی، زبانی و تمدنی ملت های ایران و تاجیکستان را یادآور شد و از حمایت های ایران در برقراری صلح در تاجیکستان پس از جنگ داخلی این کشور در دهه ۱۹۹۰ قدردانی کرد.
ظهور اف بر آمادگی تاجیکستان برای تقویت همکاری دو کشور در همه حوزه ها تاکید کرد و گفت: آینده مناسبات دو کشور را خوب می بینیم ودر زمینه تبادلات پارلمانی و سفر گروه های دوستی مجالس دو کشور، آماده همکاری هستیم.


تاریخ: دی ۱۰, ۱۳۹۶ | ساعت: ۲:۴۲ ب.ظ


نظرات بسته شده است