درباره ما

بنام خداوند روزی دهنده مهربان

 

خدای متعال در کتاب آسمانی قرآن ، کار و تلاش و کسب معیشت را مکرراً مورد تأکید قرار داده است از آن جمله می فرماید: پس در زمین پراکنده شوید و از فضل و کرم خداوند روزی طلبید.جمعه آیه۱۰

 

و ما در زمین برای شما معیشت ها قرار دادیم اما اندکی شکرگزار این نعمت هستید.اعراف آیه ۱۱

پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: تاجر درستکار روز قیامت با صدیقین و شهدا محشور می گردد. همچنین می فرمایند:آن کس که از راه حلال در پی دنیا باشد و هدفش از کار و کوشش، اجتناب از درخواست از خلق و ایجاد گشایش برای اهل و خانواده اش باشد خداوند را در حالی که چهره اش به زیبایی ماه تمام است ملاقات خواهد نمود.

روایت شده که حضرت عیسی (ع) مردی را دید، از او پرسید چه می کنید؟ مرد گفت: مشغول عبادت هستم ، حضرت عیسی فرمودند: پس چه کسی مخارجت را تأمین می کند، مرد گفت: برادرم، حضرت فرمودند: به حقیقت برادرت از تو عابدتر است.

بی شک اقتصاد از اساسی ترین عوامل رندگی بشری می باشد و تایید این مطلب را می توان به فرمایش معصوم علیه السلام استناد کرد که میفرمایند

من لا معاش له لا معاد له

و فرمایش دیگری از پیامبر رحمت ص که می فرمایند  :

اللهم بارک لنا فى الخبز »  خدایا نان را بر ما مبارک بگردان ) « لولا الخبز ما صلینا و ما تصدقنا و لا صمنا (   اگر ما نان نداشتیم , نمى توانستیم نماز بخوانیم , نمى توانستیم روزه بگیریم , نمى توانستیم صدقه بدهیم .

و امروز بزرگ ترین معضل جامعه ما معیشت مردم می باشد که ناشی از بیکاری و رکود اقتصادی می باشد .

خانه تجارت اهداف بلند مدتی را برای توسعه تجارت و رونق کسب و کار در افق پیش رو  تنظیم نموده است و شروع آن اطلاع رسانی اقتصادی و به روز نگه داشتن فعالان اقتصادی از وضعیت بازار می باشد .

فعالان اقتصادی از نگاه خانه تجارت به همه کسانی اطلاق می شود که قصد ، نیت ، توان و تجربه عملیاتی در صادرات کالا و خدمات دارا می باشند و بر همین اساس آخرین اخبار بیش از ۶۰ کشور اول هدف صادراتی برای ظرفیت های صادراتی  ایرانی  از بیش از ۲۰۰ خبرگزاری ، پایگاه خبری و ارتباطی استخراج و در فرآیندی حرفه ای در اختیار مخاطبان و مشترکان کانال تلگرامی آن قرار می گیرد .

و در گام های بعدی و بر اساس نیاز های درخواستی شما  مخاطب عزیز فرصت های  تعامل و خدمت رسانی قابل توسعه خواهد بود .

انشاالله

علی رضوانی زاده – فعال اقتصادی


تاریخ: آذر ۶, ۱۳۹۲ | ساعت: ۲:۵۰ ب.ظ


نظرات بسته شده است